Ústí nad Labem - Více regionálních témat. Širší prostor pro lokální události i zajímavosti z krajů. Česká televize rozšiřuje svá zpravodajská studia. K již fungujícím studiím v Hradci Králové a Českých Budějovicích se od připojí Plzeň a také Ústí nad Labem.
„Česká televize nabízí oproti zpravodajství jiných médií dvě výrazné odlišnosti. Máme nejhustší síť vlastních zahraničních zpravodajů a silnou síť regionálních zpravodajů. Právě posilování lokálního kontextu ve vysílání je jedním z dlouhodobých cílů, který jsme si stanovili. V tomto směru jsme učinili významný krok před třemi lety, kdy jsme otevřeli studia v Budějovicích a v Hradci. Díky otevření Plzně a Ústí nad Labem nyní máme zázemí pro velmi kvalitní zpravodajské pokrytí všech regionů České republiky,“ uvádí generální ředitel České televize Petr Dvořák.
Česká televize nabízí divákům téměř dvě hodiny regionálního zpravodajství denně. Kromě každodenní spolupráce s editory na přípravě reportáží pro kontinuální vysílání ČT24 a pro pořad Zajímavosti z regionů bude úkolem nových zpravodajů především příprava příspěvků pro zpravodajskou relaci Události v regionech, která si na programech ČT1 a ČT24 dlouhodobě udržuje vysokou sledovanost a téměř dvacetiprocentní podíl na publiku.
„Chceme se dostat blíž k divákům. S technikou proto často vyjíždíme za respondenty do terénu. Moderátoři tak mají možnost probrat aktuální dění přímo v místě, o kterém referujeme,“ vysvětluje šéfredaktor regionálního zpravodajství Michal Klokočník a dodává: „Základem zpravodajského týmu v Plzni a v Ústí nad Labem jsou zkušení redaktoři, kteří se dosud podíleli na výrobě informačních bloků ze severovýchodu a jihozápadu Čech. Rozhodně mají na čem stavět a se vznikem nových studií se více zaměří na lokální aktuální témata. Stejně úspěšně se do vysílání ČT24 v minulých letech živě připojovala studia v Budějovicích a v Hradci Králové.“
Studia zároveň rozšíří možnost praktických stáží pro studenty. „Spolupráce s místními vysokými školami, ze kterých do České televize přicházejí stážisté, se nám osvědčila. Z některých se časem stávají nové posily našich zpravodajských týmů. Ať už se jedná o redaktory nebo kameramany,“ doplňuje Klokočník.
Podoba nových studií vychází z projektové dílny nedávno zesnulého architekta Michaela Klanga, který se podílel i na přípravě předchozího zázemí pro zpravodajské posádky na jihu a východě Čech. Studia disponují jak vlastní odbavovací režií a mobilní přenosovou technikou, tak zpravodajskou střižnou. Kromě hlavních vysílacích studií jsou redaktorům k dispozici také menší studia s klíčovacím pozadím, které umožní vysílání vstupů s hosty tak, jak je divák zná z běžného vysílání České televize.