Ústecký kraj - Jupiter se sice přiblíží k Zemi každých 12 let, nicméně tak blízko, jako byl teď v pondělí 26. září, nebude až do roku 2 129. V té době už budeme dávno pryč. A proto je chování tlakové níže Thorvi, která oblohu nad západními a severozápadními Čechami v průběhu pondělního večera pokryla svou oblačností, docela drzé, neuctivé, trestuhodné. Zbytek Česka však ve večerních hodinách hlásil jasno, takže nejen v Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci, Orlických horách či Šumperku nebylo co řešit.
Ale zpět na Zemi. Poslední dny prvního měsíce meteorologického podzimu strávíme s tlakovou níží, kterou meteorologové ze Svobodné univerzity Berlín (Freie Universität Berlin) nazvali Thorvi. Je vidět, že Thorvi koluje v žilách severská krev, protože např. v islandském Dalatangi za 24 hodin srazila rtuť teploměru z rekordních 23,4 °C (práce hurikánu Fiona) na 4,0 °C. Na nás tak přísná nebude, avšak s babím létem je třeba se rozloučit.
Úterý 27. září: Většinou oblačno až zataženo, k tomu zpočátku déšť (hlavně na západě), potom přeháňky (všude). Maxima okolo 10 až 14 °C.
Středa 28. září: Do cca 15:00 oblačná až zatažená obloha, pak oblačnosti ubude, alespoň co se Karlovarského a Ústeckého kraje týče. V ostatních krajích s oblačností fakt šetřit nehodlají. Pravděpodobně trochu sprchne, na hřebenech Krušných hor se mohou objevit sněhové vločky. Maxima okolo 8 až 12 °C.
Čtvrtek 29. září: První polovina dne nabídne i modrou oblohu a tím pádem sluneční paprsky (a nadto ranní mlhy a nízkou oblačnost). Následně oblačnosti přibude, ale je silně nepravděpodobné, že by z ní něco káplo. Maxima okolo 11 až 15 °C. Ranní minima, díky malé oblačnosti, kolem 4 až 0 °C.