Ústí nad Labem - Komplexní cerebrovaskulární centrum Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. (KCC, KZ, MNUL) získává nové přístrojové vybavení, které umožňuje udržet technologické vybavení centra na úrovni mezinárodních standardů.
„Statut komplexního cerebrovaskulárního centra je přiznáván pouze nemocnicím s vyspělou neurochirurgií, kde počet cévních výkonů přesahuje 100 operací ročně. Komplexní cerebrovaskulární centrum Masarykovy nemocnice je jedním z nejlépe hodnocených center v České republice, a to především díky nesporným kvalitám neurochirurgické kliniky, která patří mezi tři nejvýkonnější centra v ČR a která dosahuje mimořádných úspěchů nejen medicínských, ale i na poli vědy, výzkumu a vzdělávání," uvedl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.
„Komplexní cerebrovaskulární centrum Masarykovy nemocnice se zabývá diagnostikou, terapií a péčí o pacienty s cévním onemocněním mozku a s akutním cerebrovaskulárním onemocněním. Centrum nezajišťuje pouze trombolýzy, ale poskytuje především péči o intracerebrální hematomy, subarachnoideální krvácení z aneurysmat, arteriovenózních malformací, kavernózních angiomů, dále provádí dekompresivní kraniektomie, v sekundární prevenci ischemických iktů pak operace karotických endarterektomií a EC-IC bypassů," přiblížil činost centra Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.
„Ke všem těmto superspecializovaným výkonům je naprosto nezbytné moderní přístrojové vybavení, které umožnuje poskytovat cerebrovaskulární péči ve vysoké odborné kvalitě a stejně tak to platí i v následné rehabilitační péči," doplnil Jiří Mrázek, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s.
V současné době je v závěrečné fázi projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení kardiovaskulárního centra KZ – MN v Ústí nad Labem" registrační číslo CZ.1.06/3.2.01/08.07649, který je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu a to z 85 %, zbývajících 15 % je hrazeno z vlastních prostředků Krajské zdravotní, a. s. V těchto dnech probíhají poslední dodávky přístrojů, jejich instalace a zaškolení personálu. V rámci KCC MNUL, jsou projektem dotčena oddělení neurochirurgie, neurologie, rehabilitace a oddělení intenzivní medicíny.