Krásné Březno – O nový chov tropických žabek se na konci ledna rozrostla ústecká zoo. Z plzeňské zahrady chovatelé přivezli šest jedinců vzácné rosnice šalamounské.

Rosnice šalamounská. Zdroj: Zoo Ústí nad Labem

Zooložka Martina Kocábková uvedla, že první měsíc musí žabky strávit v zázemí v karanténě, ale pokud bude vše probíhat bez problémů, budou na přelomu února a března přemístěna do jedné z expozic, kde se představí návštěvníkům. „Tento druh žije v tropických oblastech Jihovýchodní Asie a dosahuje velikosti zhruba 7 centimetrů. Živí se hmyzem, v ústecké zoo dostávají zhruba 3 krát týdně cvrčky odpovídající velikosti. Tento druh žáby není příliš běžný, v České republice jej kromě již zmíněné Zoo Plzeň chová pouze pražská zoo," dodala Martina Kocábková.

Sama ústecká zoo také odchovává některé druhy tropických žabek, v poslední době se jednalo například o pralesničky azurové, pruhované, barvířské a pralesničky harlekýn. „Od nakladených vajíček přes stádium pulců až do přeměny k „hotové" žabce to trvá zhruba 2-4 měsíce, závisí na druhu, teplotě, krmení či prostředí. Potravou cca dvoucentimetrových žabiček jsou drobné octomilky nebo mikrocvrčci. O odchované žabky projevili zájem kolegové ze Zoo Jihlava a Zoo Bojnice, takže několik jedinců pralesniček již obývají nové expozice ve zmíněných zoo," doplnila Věra Vrabcová, mluvčí Zoo Ústí nad Labem.

Expozice tropických žabek byla v ústecké zoologické zahradě zpřístupněna návštěvníkům v roce 2002.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru