Tisá – Pomoci malé Kačence trpící spinální muskulární atrofií se rozhodli dobrovolníci ze skupiny KAT. Na neděli 23. října uspořádali pochod okolo Petrovic a Tisé. Účastníci dobročinné akce se mohou hlásit do dnešní půlnoci. Každý kdo tak učiní, dostane pamětní list a kartu pochodu.
Miloš Plechatý, člen organizačního týmu uvedl, že Kačenka v současné době nezvedne nožičky ani ručičky nad podložku, nepase koníky a ani neudrží hlavičku. „Ani tato omezení ji však neubírají na radosti ze života a Kačenka je jedno veliké usměvavé sluníčko. Aby ji ale rodiče mohli dopřát i další radosti, budou potřebovat různé pomůcky, například polohovací zařízení, které jí udrží v sedu, speciální dětský kočárek, speciální autosedačku a další cvičební pomůcky. Částečně tyto věci hradí pojišťovna, ale i přesto se doplatky za tyto věci vyšplhají ke statisícům," doplnil Miloš Plechatý.
Záštitu nad akcí převzala primátorka statutárního města Věra Nechybová. Startovné pro dospělého činí 500 Kč a pro děti 250 Kč. Přihlášky na pochod lze posílat na e-mail: