Ústí nad Labem – Více než devět tisíc mimořádných událostí a z toho více než 1600 požárů – taková je bilance roku 2017 na území Ústeckého kraje. To jsou v průměru více než čtyři požáry denně. Na tísňovou linku se obrátili lidé v nouzi nebo kritické situaci při více než 320 tisících příchozích hovorech.
Vyplývá to z roční zprávy o stavu požární ochrany v Ústeckém kraji, která byla v květnu součástí jednání představitelů kraje a jeho bezpečnostní rady. V červnu o ní bude jednat i zastupitelstvo Ústeckého kraje.
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje loni registroval 9 256 mimořádných událostí, z toho bylo 1 645 požárů. Na tísňové lince bylo zaznamenáno více než 320 tisíc příchozích volání. HZS v našem kraji má 22 stanic a v jeho řadách slouží 804 příslušníci. S požární ochranou a jinými mimořádnými událostmi v Ústeckém kraji pomáhají ještě také jednotky Sboru dobrovolných hasičů. Těchto jednotek, sídlících většinou v obcích, je v celém kraji 233. V kraji působí také patnáct jednotek hasičských záchranných sborů ve velkých podnicích, vyplývá dále ze zprávy.
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje se zabývala i otázkou nelegální migrace na našem území. „Loni bylo při nelegální migraci odhaleno v Ústeckém kraji 77 osob, což představuje 6,8 % z celkového počtu nelegální migrace na území ČR. Je to meziroční pokles o 48 případů,“ uvedl náměstek ředitele krajského ředitelství policie Petr Sitař.