Fitness sektor připravil návrh na otevření vnitřních sportovišť. Prezidentka České komory fitness: Lidé potřebují pohyb
Foto: 3Dfitness a www.fisaf.cz
Ústí nad Labem

ČR - „Aktuální evropské i české průzkumy dokazují, že jsme bezpečný sektor, kde je malé riziko nákazy, a jsme na otevření dobře připraveni. Přicházíme s velmi detailními plány rozvolňování našich provozů, které vycházejí z vysoké míry dezinfekce, omezení kapacity a odstupů,“ říká Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, a apeluje na to, že právě pravidelná fyzická aktivita je jedním z nejúčinnějších preventivních opatření pro dobrou fyzickou i psychickou kondici a imunitu, které nyní potřebujeme.

„Jsme připraveni přijmout řadu velmi přísných hygienických podmínek pro otevření našich provozů a jsme schopni i v první, námi navrhované etapě, za extrémního dodržení bezpečnostních podmínek fungovat dlouhodobě. Náš plán se týká všech sportovišť a jeho detaily zná i Národní sportovní agentura a Česká unie sportu. Společně s plánem na rozvolnění provozu solárií a saun jsme ho předali Hospodářské komoře a doufáme, že náš návrh bude platnou pomocí pro co nejdřívější otevření vnitřních sportovišť,“ věří Jana Havrdová.

Fitness je aktivní a bezpečné

Jana Havrdová poukazuje na to, že fitness sektor je podle odborníků i aktuálních průzkumů považován za bezpečný, což dokazuje aktuální evropská studie i data z České republiky. Evropské země včetně České republiky se zapojily do studie SafeACTiVE, jejímž cílem bylo zmapovat riziko infekce Covid-19 a míru nákazy ve fitness centrech. Na základě více než 62 milionů návštěv bylo potvrzeno 487 pozitivních případů (a to jak u klientů fitness center, tak u zaměstnanců). Shromážděná data potvrzují, že fitness kluby jsou bezpečným prostředím s nízkým rizikem nákazy.

U nás zmapoval místa nákazy Covid-19 podle identifikovaných clusterů a povolání Informační systém infekčních nemocí. Ve spojení s fitness centry v celé České republice eviduje od března do poloviny října 2020 méně než 25 lidí.

„Naším primárním cílem musí být nejen prevence dalšího šíření nemoci Covid-19, ale také nutnost zajistit, aby lidé měli podporu a příležitost zůstat aktivní. S plným respektem k tomu, co se aktuálně děje v nemocnicích, v domovech seniorů, i s respektem k ohroženým skupinám, chceme ve správný okamžik nabídnout své zkušenosti, a pohyb je rozhodně tím, co nám pomáhá k lepšímu zdraví,“ dodává Jana Havrdová s tím, že Česká komora fitness zároveň spustila kampaň #fittodáme, do níž se zapojila velká řada majitelů fitness center, trenérů i instruktorů. Apelují na veřejnost, aby respektovala všechna aktuální opatření, aby dbala na pravidelný pohyb, ale za dodržení všech bezpečnostních pravidel, abychom se brzy vrátili k normálnímu životu i k pohybu ve vnitřních sportovištích (více se dozvíte zde).

Provozovatelé fitness center podle Jany Havrdové extrémně dbají na dodržování všech bezpečnostních a hygienických pravidel a do sportovních center zpravidla chodí zdraví jedinci, kteří dbají na svoje zdraví, což je skupina osob, která by se měla neustále zvětšovat.

„Současná pandemie Covid-19 ještě více odhalila kritický stav české populace, co se týká pohybu. Ti, kdo jsou pasivní, trpí obezitou, vysokým tlakem a špatným zdravotním stavem, jsou dnes tou nejohroženější skupinou. Právě fitness sektor je tím, který by mohl z dlouhodobého hlediska pomoci v boji proti koronavirové i dalším podobným krizím, a doufáme, že vláda nyní učiní potřebné kroky nejen tím, že znovu otevře sportoviště, ale také systematickou podporou pravidelného pohybu v České republice,“ uzavírá Jana Havrdová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru