V Česku se rozezněly bubny na podporu týraných dětí. Zapojily se i školy v Ústeckém kraji
Foto: Policie ČR
Ústí nad Labem

Ústecký kraj - Projekt Bubnovačka se i letos věnoval domácímu násilí na dětech – neviditelných obětech násilí v rodině. Dítě nemá sílu se bránit, jeho slova nejsou natolik hlasitá, aby rezonovala společností. Rozezněním bubnů se upozorňuje na problém domácího násilí na dětech, aby byly oběti vyslyšeny a věděly, že je každý jeden z nás ochotný jim pomoci.

Násilí v domácím prostředí má na oběti obrovský dopad, a to nejen na děti, proto i pro Policii České republiky je tato problematika jako jedna z priorit. Policie disponuje speciálními výslechovými místnostmi, které jsou využívány pro zvlášť zranitelné oběti, kam patří děti i oběti domácího násilí. Jejich taktické uspořádání a technické vybavení snižuje riziko sekundární viktimizace a vytváří pro oběť důvěrné a bezpečné prostředí.

V týdnu od 14. listopadu se republikou rozeznívaly bubny v rámci československého happeningu Bubnovačka, který měl symbolicky upozornit na důležitost prevence a komunikace tématu násilí na dětech.

Do Bubnovačky se zapojily jednotlivé školy Ústeckého kraje, instituce státních i místních samospráv, firmy, neziskové organizace, ale i jednotlivci a známé osobnosti. Do škol za dětmi dorazili policejní preventisté, kteří citlivým způsobem s dětmi o domácím násilí hovořili.

2311bubny1

2311bubny3

Foto: Policie ČR

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru