Ústecko - Tepla v uplynulém pracovním týdnu vskutku ubývalo, až nakonec pátek přinesl nanejvýše 5 °C s tím, že nahoře v Krušných horách od rána až do večera mrzlo. Popravdě jsme prožili zatím nejchladnější den letošního meteorologického jara (1. březen až 31. květen), v jeho prvních 42 dnech, tedy v období od 1. března do 11. dubna, rtuť teploměru dosáhla alespoň na 6 °C. Co dál?
V sobotu 13. dubna bude pokračovat příliv chladnějšího vzduchu od severovýchodu, a to po jižní straně rozsáhlé oblasti vyššího tlaku vzduchu se středem kdesi nad Skandinávií. Sobota proto přijde s prakticky stejným meteorologickým scénářem jako pátek, tedy znovu převládající velká oblačnost, přestože někdy v pozdních odpoledních hodinách a večer by se mohlo přechodně vyčasit na jasno až skoro jasno. Srážky žádné. Nejvyšší odpolední teploty okolo 4 až 8 °C.
Neděli 14. dubna v podstatě strávíme přesně mezi jižním okrajem zmíněné „skandinávské“ tlakové výše a severním okrajem nevýrazné oblasti nižšího tlaku vzduchu nad Balkánem a Itálií. V praxi to znamená nadvládu oblačnosti s tím, že v průběhu dopoledne a odpoledne nepřekvapí velmi decentní deštík. Spíše nespadne ani kapka, ale člověk nikdy neví. Nejvyšší odpolední teploty okolo 6 až 10 °C, ráno v minimu hodnoty kolem 2 až -2 °C.
V pondělí 15. dubna se začne rýsovat změna. Zdali k horšímu, nebo lepšímu, to nechť každý posoudí sám na základě svého gusta. Jde o to, že se proudění vzduchu pozvolna stočí k jihovýchodu, přičemž nadále budeme pod vlivem jižního okraje oné robustní anticyklóny se středem nad severní Evropou. Vstup do nového týdne bude zpočátku, v tomto případě v noci, ráno a zřejmě i dopoledne, bohatý na srážky nepřinášející mraky, které později oblohu opustí. Nejvyšší odpolední teploty okolo 9 až 13 °C, ráno v minimu kolem 3 až -1 °C.
Co se blížících se svátků týče: Prozatím to stále vypadá, že hlavním počasovým chodem letošních Velikonoc budou sluneční paprsky a maximální teploty mezi 15 až 20 °C.